یاران زهرا (سلام الله علیها )
پنجشنبه 17 مرداد 1392 :: نویسنده : یاران زهرا
 
تجلی كرامت
در سال 1362 كه به حج مشرف شده بودم، در یك شب جمعه در مسجد النبی، نام شهید "مهدی قلی‌فیروزی" یكی
از شهدای محل به ذهنم رسید.
از یادآوری خاطرات او متأثر شده و گریستم،‌ حتی آن زمان به یاد فرزند شهیدم هم نبودم. پس از لحظاتی دو
ركعت نماز خوانده و به روحش هدیه كردم.
وقتی به شیراز بازگشتم، مادر آن شهید به زیارت قبولی آمد و در حالی كه گریه می‌كرد پرسید:

راستش را بگویید شما شب جمعه‌ی قبل برای پسرم چه كار خیری انجام دادید؟

پرسیدم: چه‌طور؟

گفت: شب جمعه فرزندم به خوابم آمد

و گفت: هفته‌ی دیگر مادر شهید عبدالعظیم فیروزی از مكه باز می‌گردد.

حتماً برای زیارت قبولی به منزلش بروید و به هر طریقی می‌توانید به او خدمت كنید.

چون امشب برای من زحمت زیادی كشیده و هدیه‌ی پر بركتی برای من فرستاده است.

منبع :كتاب لحظه های آسمانی - صفحه: 57

راوی : مادرشهید عبدالعظیم فیروزی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 17 مرداد 1392 :: نویسنده : یاران زهرا
حلول ماه عید و شادی مسلمین است
پایان ماه روزه، برای صائمین است
نشاط و افتخار و شادی و سربلندی
از محک الهی برای مؤمنین است

 


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : پیامک،
لینک های مرتبط :

ای کسی که با احسان و فضلت بندگان را به سپاس فرا خواندی  و آنها را غرق عطا و بخشش خود نموده ای , چه آشکار است نعمت تو در ما ! و چه فراوان است عطایت بر ما ! و چه مخصوص است نیکی تو به ما ! ما را به دین برگزیده ات را نمودی و به آئین پسندیده ات رهنمون شدی و سالک راهی فرمودی که آن را هموار کردی و ما را به تقرب به پیشگاهت و وصول به کرامتت بینایی دادی.

خداوندا , تو از خالص ترین آن وظایف و برگزیده ترین آن فرائض , ماه رمضان را قرار دادی که ان را از میان سایر ماهها برگزیدی و از میان همه عصر و زمانها اختیار کردی و بر تمام اوقات سال ترجیح دادی , به خاطر آنکه در آن قرآن و نور نازل نمودی  و ایمان را در این ماه چند برابر ساختی و روزه گرفتن را در آن واجب نمودی و به شب زنده داری در آن ترغیب کردی و شب قدر را در آن که از هزار شب با ارزش تر است بزرگ داشتی...

و همانا این ماه در میان ما ستوده زیست و با ما همنشینی پسندیده بود و برترین منفعت جهانیان را برای ما به ارمغان آورد , پس به هنگام پایان گرفتن وقت و سرآمدن مدت و کامل شدن روزهایش از ما جدا شد , اینک آن را وداع می گوئیم , وداع کسی که هجرانش بر ما غم انگیز است و روی گرداندنش ما را به اندوه و وحشت دچار کرده...

به این خاطر می گوئیم : سلام بر تو ای بزرگترین ماه خدا و ای عید عاشقان حق...

 
                  ********در این لحظات وداع التماس دعا********

اللهم عجل لولیک الفرج مولانا صاحب الزمان و اجعلنا من انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
منبع : چه جمعه ها که یک به یک غروب شد و نیامدی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

من طعم جمعه ها را دوست می دارم .

هر جمعه بر فراز بلندترین قله ها ، غروب جمعه و غروب انتظاری دیگر را به نظاره می نشینم .

دلهایمان غرق انتظار است ، چشمهایمان گریان از آمدن جمعه ای دیگر و در نیامدنت ، پاهایمان نای رفتن به شنبه را ندارد .

یا مهدی جان ؛ جایگاهت در قلبهای ماست و دلهایمان خانه عشقت .

وقتی بیایی ، كبوتران سپید بال انتظارمان را در آبی آسمان ظهورت به پرواز در خواهیم آورد و درخت تنومند منتظران به ثمر خواهد نشست !ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : یا مهدی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 10 مرداد 1392 :: نویسنده : یاران زهرا
و خدا خواست که یعقوب نبیند یک عمر...

شهر بی یار مگر ارزش دیدن دارد...؟! (اللهم عجل لولیک الفرج)
نوع مطلب :
برچسب ها : یا مهدی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 8 مرداد 1392 :: نویسنده : یاران زهرا

 

هرکس چیزی و یا کسی را دوست داشته باشد، به نحوی آن را زینت داده و زیبا جلوه می دهد. اما اینکه انسان محبوبش را با چه چیزی زینت دهد بستگی به میزان درک و عقل خود او دارد. هرچه عقل و درک و معرفت انسان بیشتر باشد، زینت بهتری را می پسندد و برای آراستن محبوبش انتخاب می کند.

خداوند مهربان نیز عده ای را به خاطر خصوصیات اخلاقی خوبی که دارند، بیش از دیگران دوست می دارد. از این رو آنها را با بهترین چیزها زینت می دهد. زینتی را انتخاب می کند که خود آن را بسیار دوست می دارد. اما چگونه آنها را زینت می کند و چه چیزی را برای زینت انتخاب می نماید و چگونه، بهتر است پاسخ را از امیرمومنان و مولای متقیان بشنویم که فرمود:ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
حجت‌الاسلام ابوالقاسمی پاسخ داد
سلفیه چه کسانی هستند/ اصلی‌ترین علائم سلفیه چیست

کارشناس شبکه جهانی ولایت می‌گوید: سلفیه می‌گویند هر منطقه‌‌ای که مخالف عقیده ما باشد منطقه کفر است و باید با آن جنگید و مردم آن منطقه را به اسارت و کنیزی گرفت، دقیقاً همین کاری که با شیعه و سنی و مسیحیان در سوریه می‌کنند.

خبرگزاری فارس: سلفیه چه کسانی هستند/ اصلی‌ترین علائم سلفیه چیست

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، یکی از مسائل مهم عالم اسلام، مسأله وهابیت و سلفی‌گری است که خواه، ناخواه همه مسلمانان را از جهت عقیده و عمل، درگیر خود کرده است؛ برخی را تابع خود کرده و برخی را مقابل خود قرار داده است.

این مسأله تا جایی پیش رفته که حتی در این زمان نیز که دنیا به سوی آزادی و حریت فکری پیش می‌رود، برخی از علمای سلفی و وهابی، دستور قتل شیعیان را داده‌اند و باعث شده‌اند خون‌های پاکی به زمین بریزد که یکی از آخرین خون‌های پاک، شهادت «شیخ حسن شحاته» در مصر بود.   

سلفیان اکنون در جوامع اسلامی طالب قدرت هستند؛ آنها با یک دست، مدعی یگانه پرستی و توحید و با دست دیگر، شمشیر تکفیر بر کشیده و با حذف تمام مسلمانان از جامعه اسلامی و راندن آنان به جمع کفار، مدعی هستند که سلفیه حق مطلق است و فقط آن‌ها اسلام را درک می‌کنند و دیگران از فهم اسلام بهره‌ای ندارند.

برای آشنایی بیشتر با سلفیه با حجت‌الاسلام جواد ابوالقاسمی، از کارشناسان شبکه جهانی ولایت گفت‌وگو کردیم.

لطفا ابتدا درباره سلفیه و سلفی‌گری توضیح دهید...

سلفی‌گری در ابتدا عقیده‌ای بود که طرفدارانش ادعا می‌کردند ما طرفداران سلف صالح هستیم. یعنی هر آنچه که پیامبر و اصحاب او در دو قرن اول انجام می‌دادند باید به همان‌ها عمل نمود و ما هم به همان‌ها عمل می‌کنیم و آن را دلیل خود می‌دانیم.

سلفیه مدعی است نباید پیرو مذاهب بود و باید به عصر سلف یعنی دوران صحابه، تابعین، تابعی تابعین بازگشت و از آنها پیروی کرد. اما همانطور که شیخ الازهر آقای احمد الطیب می‌گوید، سلفی‌گری الآن تبدیل به عنوانی برای وهابیت شده است.

کسانی که جزء مجسمه هستند، یعنی اعتقاد دارند که خداوند متعال دارای جسم است، و اهل خشونت هستند و عقاید گذشتگان را قبول نمی‌کنند.

سلفیان حرف علمای شیعه و اهل سنت را قبول ندارند و می‌گویند هر آنچه آقای محمد ابن عبدالوهاب و ابن تیمیه و ابن قیم فهمیدند، ما همان را قبول می‌کنیم و به همان عمل می‌کنیم، و به کلام سایر علما توجهی ندارند.

نسبت و رابطه سلفیه با وهابیت

آیا رابطه‌ای بین سلفیه و وهابیت وجود دارد؟

این دو فرقه از لحاظ فقهی اختلافات جزئی با هم دارند. سلفیه فعلی کسانی هستند که ممکن است حنبلی، حنفی و یا از مذاهب دیگر باشند، اما وهابی‌ها عموما حنبلی و از طرفداران مخصوص محمد ابن عبدالوهاب هستند.

اکنون سلفیه اصطلاح شده برای کسانی که عقایدشان شبیه وهابیت است یا می‌گویند ما برداشتی که شبیه برداشت ابن تیمیه از روایات است را قبول داریم.

آیا عقاید سلفیه مصر و حجاز یکی است؟

بله اصل عقاید یکی است. سلفی‌‌‌های حجاز (به خصوص کسانی که از مصر هستند) و اخوانی‌‌ها و سلفی‌های مصر، این‌ها تحت تاثیر تبلیغات وهابیون عربستان هستند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 4 مرداد 1392 :: نویسنده : یاران زهرا

گوگل از شما چه می داند؟

آپلود عکس

اطلاع از وضعیت علمی،نظامی،اقتصادی،فرهنگی وبه هر صورت اطلاع از وضع دولت های دیگر و نیروهای مرتبط با آنان ،نقش اساسی در تامین امنیت یک دولت خاص (در اینجا یعنی آمریکا)خواهد داشت .برای آمریکا اهمیت زیادی دارد تا بداند محققان کشور (الف)در زمینه پژوهش های علمی صنعتی خاص ،به چه نتایجی دست یافته اند؟ برای آن ها اطلاع از وضعیت اقتضادی وفرهنگی یک کشور خیلی مهم است .همچنین در زمینه هایی که به آن نام تروریسم می دهند،شناخت تحرکات تروریست ها و گروه هایی از این دست برایشان اهمیت حیاتی دارد.دستیابی به این اطلاعات از جمله مواردی است که هزینه زیادی برای کسانی که این اطلاعات را می خواهند ،دارد.
گوگل چگونه می تواند در تامین اهداف مزبور نقش ایفا کند؟باید دید که گوگل چقدر در کسب این اطلاعات مفید است؟آیا گوگل می تواند وضعیت تحقیقات علمی صنعتی یک جامعه خاص را بفهمد؟آیا گوگل می تواند ارتباطات بین افراد مختلف و احیاناٌ تروریست ها را آشکار کند؟ استفاده شما از معمولی ترین خدمات گوگل یعنی جست وجوی اطلاعات(Search) اطلاعات زیر را در اختیار گوگل قرار می دهد:
*-شماره IP رایانه شما :این شماره بسته به شرایط ،مکان رایانه شما و اطلاعات مرتبطی را در دنیای اینترنت نشان می دهد مثلاٌ اینکه شما از چه ISP (شرکت تامین کننده اینترنت)استفاده می کنید وشهری که هم اکنون در آن هستید و چیزهایی از این قبیل.
*-نوع سیستم عامل : (مثل ویندوز XP) ومرورگری که شما با آن کار می کنید (مثل فایر فاکس)و دقت صفحه نمایش شما (۸۰۰ در ۶۰۰)
*-کلماتی که توسط گوگل ،جست وجو کرده اید.
*-تمام سایت هایی که از طریق صفحه جست وجوی گوگل وارد آن ها شده اید.
*-اگر شما دارای یک حساب جی -میل در گوگل باشید باید اطلاعات زیر را به موارد بالا اضافه کنید:
-چه کسانی به شما نامه فرستاده اند
-کسانی که از شما نامه دریافت داشته اند.
-محتوای همه نامه های شما

استفاده شما از خدمات مختلف گوگل (مثل خبر خوان )وسایت های وابسته ،اطلاعات بسیار بیشتری در اختیار گوگل می گذاردمثلاٌ اگر شما در شبکه اجتماعی ارکات(Orkut) عضو باشید ،تمام ارتباطات و فعایت های شما در این شبکه در اختیار گوگل است
نصب گوگل دسک تاپ روی دستگاه رایانه شخصی ،تیر خلاصی است که به اطلاعات خود می زنید .این نرم افزار اطلاعات رایانه شما را بررسی کرده و موتور جست وجوی کوچک برای شما راه اندازی می کند اما از کجا معلوم که اطلاعات خاص شما را برای جایی آن طرف تر از مرزها نفرستد؟هر بار استفاده از خدمات توسط گوگل ،اطلاعاتی را در اختیار او میگذارد مجموعه اطلاعات جمع آوری شده با کمک علوم ریاضیات ،آمار ،روان شناسی،رفتار شناسی،علوم اجتماعی،… پردازش می شوند اطلاعاتی از قبیل اینکه شما که هستید؟ شغل شما چیست؟ محل زندگی،کار،وضعیت روانی،عادت ها،علاقه مندی ها ،کارهای جدی وامور تفننی وپروژه هایی که در حال انجام آن ها هستید .
مواردی که گفته شد ،بیان تهدیدی است که از طریق اینترنت متوجه ماست.ترفندهایی که در محیط اینترنت برای مخفی ماندن خود و کارمان به کار می بریم ،چندان موثر نیستند و باید با خطر بزرگ و پنهانی که از طریق سرویس های مختلف اینترنتی متوجه جامعه ماست ،آشنا شویم. اگر فکر کنیم وجود چنین ابزارقوی مورد توجه مراکز سلطه نیست .قطعاٌ اشتباه کرده ایم.
مواردی که در مورد گوگل ذکر شد ،برای سرویس های دیگر مانند یا هوو… هم صدق می کند

منبع :سایت مذهبی باب الحوائج

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
گینه گلدی رمضان هامی مسلمان اولاجاق

دین اسلام اوجالوب خلق نماز خوان اولاجاقگله جق غیرتده فاسق ، اولاجاق اهل تمیز

ایتدیقی معصیته جمـــــــله پشیمــان اولاجاقبیر محرمده چخوب شاهقلی بو مسجد دن

بیر ده بو آیده گلــــوب داخـل ایوان اولاجا قروزه سین میل ایلینلر چیخاجاقلار سفـره

ایله بیر هاموسی زوار خـــراسان اولاجا قاو آداملار که ایدوب میلته چوخ جور وستم

هاموسی بیر گئجه ده قاری قرآن اولاجاق

هچ گناه اولماسا بسدور بیزه بو صوم وصلاه

قبر ایچینده بیزه او حائیل سوزان اولاجاقترجمه فارسی:

ماه رمضان آمد و همه مسلمان خواهند شد

دین اسلام بلند مرتبه شده و همه نماز خوان خواهند شدفاسق غیرتمند و اهل تمیز خواهد شد

برای تمام معصیتهایی که کرده پشیمان خواهد شدشاهقلی یکبار در ماه محرم به این مسجد آمده است

بار دیگر هم در این ماه وارد ایوان خواهد شدروزه خواران به مسافرت خواهند رفت

گویا همه شان برای زیارت به خراسان خواهند رفتآنانکه به مردم ظلم و ستم بسیار کرده اند

همه شان ناگهان یک شبه قاری قران خواهند شدتصور میکنند با این همه گناه خواندن نماز و روزه گرفتن

درون قبر حائلی برای آتش سوزان جهنم خواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : یاران زهرا
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic